Estetická dermatológia

ODSTRÁNENIE POTENIA BOTULOTOXÍNOM

Chorobne zvýšené potenie – hyperhidróza – je lekársky termín pre nadmerné potenie, pre chorobu, ktorá začína už v mladosti a bez liečby sprevádza postihnutého celým životom. Botulotoxín (BOTOX) je neurotoxín, ktorý sa viaže k nervovým zakončeniam potných žliaz. Blokuje produkciu acetylcholínu, ktorý sprostredkuje produkciu potu.

 

Ošetrenie trvá:
20 - 30 min.
Do spoločnosi môžete ísť:
ihneď
Práceneschopnosť:
0 dní
Športovať môžete:
o 2 dni
Výsledok sa dostaví:
od 48 hod. - do 14 dní
Efekt trvá:
individuálne / cca 6 mesiacov
Oblasti zákroku
  • Podpazušie
  • Dlane
  • Chodidlá
  • Čelo
Priebeh zákroku

Princípom účinku botulotoxínu (BOTOX) je zabránenie prevodu vzruchov z určitého typu nervového vlákna do svalu alebo potnej žľazy. Injekcie botulotoxínu vedú k výraznému zníženiu lokálnej hyperhidrózy. Botulotoxinový preparát sa aplikuje tenkou ihlou vo veľmi malých dávkach do kože postihnutej oblasti. Zákrok sa robí ambulatne, je časovo nenáročný a nebolestivý. Výsledkom je výrazné obmedzenie tvorby potu.

Informácie o zákroku

Účinok botulotoxínu sa prejaví po 2-4 dňoch po aplikácii a trvá pomerne dlhú dobu (4-12 mesiacov). Nejde o trvalé vyliečenie, ale o výraznú redukciu potenia.

Napíšte nám

Máte záujem o túto procedúru?

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK PP s.r.o., so sídlom Športová 1397/1, 058 01 Poprad, Slovenská republika, IČO: 51750970, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.