Botulotoxín, hovorovo BOTOX, je látka schopná uvoľňovať svalové stiahnutia. Využíva sa na zmiernenie až zamedzenie mimickej aktivity a následné vyhladenie. Botulotoxín sa využíva najmä na odstránenie „vrásky hnevu“ (glabella), vodorovných vrások na čele, vejárikov pri očných kútikoch, ale využíva sa hlavne aj na zamedzenie vzniku týchto vrások.

 

Ošetrenie trvá:
40 - 45 min.
Do spoločnosti môžete ísť:
ihneď
Práceneschopnosť:
0 dní
Športová aktivita:
o 2 dni
Výsledok sa dostaví:
od 48 hod. do 14 dní
Efekt trvá:
individuálne / 3 - 6 mesiacov
Účinky a oblasti zákroku
  • omladzovanie pokožky, odstraňovanie a zníženie intenzity vrások, opakovaním zákroku sa predlžuje účinok
  • oblasti zákroku na odstránenie vrások – glabella (vrásky hnevu), čelo, okolie očí
Priebeh zákroku

Zákrok prebieha pomerne rýchlo, niekoľkými vpichmi – podľa lokalizácie a typu vrások. Bolestivosť sa obmedzuje na pocit jemného vpichu. Po aplikácii je odporúčané intenzívne využívať mimiku ošetrenej oblasti, 3 – 4 hodiny zostať vo vzpriamenej polohe, neľahnúť si na chrbát ani na brucho, nepredkláňať sa. Jemné začervenanie či drobné modrinky po vpichoch ustupujú do 48 hodín až 7 dní.

Informácie o zákroku

Nástup účinku a jeho trvanie je individuálne. Závisí od intenzity stiahnutia mimického svalu, od rýchlosti odbúravania účinnej látky a od rýchlosti regenerácie nervových zakončení vo svale. Účinok nastupuje u mnohých už do 48 hodín, plne rozvinutý je po 14 – 21 dňoch a trvá priemerne 3-6 mesiacov. Tým, že sa ošetrovaná oblasť neustále regeneruje, je použitie botulotoxínu pri korekcii vrások veľmi bezpečná medicínsko-kozmetická metóda. Možný pokles viečka (ptóza), dvojité videnie (diplopia) a suchosť oka sa upravujú počas 2- 4 týždňov. Modrinky a opuchy sú krátkodobé, pocit pálenia a bolesti pri vpichu je individuálny.

Pre koho je zákrok vhodný

Botulotoxín je vhodný pre ženy aj mužov od 18 do 65 rokov. Nie je vhodný pri tehotenstve ani pre kojacie ženy. 

Napíšte nám

Máte záujem o túto procedúru?

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK PP s.r.o., so sídlom Športová 1397/1, 058 01 Poprad, Slovenská republika, IČO: 51750970, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.