Estetická dermatológia

CHEMICKÉ PEELINGY

Povrchové ošetrenie pomocou roztoku kyselín odstraňuje povrchovú vrstvu kože. V priebehu niekoľkých ošetrení dochádza k novotvorbe kože, zjemnenie povrchu pokožky, zmenšenie pórov, farebné zjednotenie, odstránenie pigmentácie a celkovú regeneráciu kože.

Ošetrenie trvá:
20 - 30 min.
Do spoločnosti môžete ísť:
na druhý deň po ošetrení
Práceneschopnosť:
0 dní
Športová aktivita:
o 2 - 3 dni
Výsledok sa dostaví:
ihneď a postupne sa vyvíja
Efekt trvá:
niekoľko mesiacov

BioRePeelCl3 dvojfázový revolučný peeling a biorevitalizácia v jednom

Zloženie BioRePeelCl3 je jedinečné a originálne. Takéto zloženie nemá nijaký iný peeling. Dvojfázový gél s lipolitickou a hydrofylnou zložkou robí BioRepeelCl3  jedinečným a unikátnym na svete. Napriek vysokej koncentrácii kyselinových zložiek (pri tvári až TCA 35% a tele TCA 50%) nedochádza takmer k žiadnemu drastickému olupovaniu a páleniu.

ZÁZRAKY PEELINGU
Kombinácia aktívnych zložiek BioRePeelCl3 bez peroxidu a bez amoniaku účinne bojuje proti následkom UV žiareniu, proti vráskam, pigmentácii, prejavom akné a proti starnutiu. Jedinečný BioRepeelCl3  je vhodný aj pre mladú pokožku s akné v ostrej fáze so zapálenými vyrážkami, čerstvými jazvami a drobnými vráskami. Má bakteriostatické účinky, zmenšuje zväčšené póry a nahromadenie mazu, vytvára nepriaznivé prostredie pre rast baktérii a znižuje možnosť vzniku akné. Dá sa aplikovať aj v lete, nedochádza následne k tvorbe pigmentov.
  
8 DÔVODOV PREČO ABSOLVOVAŤ PEELING?

 1. REVOLUČNÝ PEELING, lifting, biorevitalizáciu a relaxáciu v jednom ošetrení
 2. OBNOVENIE A OMLADENIE POKOŽKY bez injekcií. Je vhodný pre tých, ktorí nemôžu alebo nechcú podstúpiť injekčnú revitalizáciu.
 3. BEZBOLESTNÁ PROCEDÚRA pre ľudí so zníženým prahom bolesti.
 4. Procedúra je rýchla (15 MINÚT) – šetrí váš čas
 5. NEVYŽADUJE REHABILITÁCIU (rekonvalescencii)
 6. Táto procedúra sa VÝBORNE KOMBINUJE s injekčnými a prístrojovými technológiami
 7. Peeling ktorý môžete absolvovať POČAS CELÉHO ROKA.
 8. Dvojfázový účinok – LIPOFILNÁ (obnovuje a udržuje lipidovú kožnú bariéru, zvyšuje hydratáciu a HYDROFILNÁ FÁZA (zvyšuje bunkovú zmenu, produkciu kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej, odstraňuje vonkajšie bunky, ktoré podporujú prenikanie účinných látok, redukuje jemné línie neutralizáciou voľných radikálov, pomáha bojovať s akné, odstraňuje čierne a biele bodky a má sťahujúci (kontrakčný) účinok na zväčšené póry)

PLÁN LIEČBY
Ideálne a najúčinnejšie je BioRePeelCl3 FND aplikovať každé 2 týždne 4 až 6 krát.

CHEMICKÝ PEELING KYSELINOU TRICHLÓROCTOVOU (TCA)

Ošetrenie využíva chemické vlastnosti kyseliny trichlóroctovej, ktorá v závislosti od svojej koncentrácie a počtu aplikovaných vrstiev spôsobí odlúčenie kožného povrchu v podobe povrchového až stredne hlbokého peelingu. Nasledujúce dni postupne dochádza k zlupovaciemu efektu, pričom najintenzívnejšie olupovanie nastáva 3 – 5 deň po zákroku. Chemický peeling s TCA je vhodný pri riešení problémov s akné a mastnou pletou, redukuje zväčšené póry, jazvičky po akné, vyhladzuje jemné vrásky, omladzuje starnúcu pokožku alebo pokožku zničenú slnečným žiarením, odstraňuje hyperpigmentácie. Oproti chemickému peelingu AHA kyselinami je peeling s TCA intenzívnejší.

Informácie o zákroku a jeho účinky

Po očistení pleti sa nanáša roztok kyseliny trichlóroctovej. Po peelingu je potrebné pokožku pravidelne ošetrovať ukľudňujúcim, hojivým krémom, je zakázaný pobyt na slnku a pleť je potrebné chrániť krémom s UV filtrom SPF 50.

Priebeh zákroku

Kyselina glykolová je prírodná látka získaná z cukrovej trstiny, používa sa v rôznych koncentráciách. Pri ošetrení chemickým peelingom lekár nanesie zmes na tvár. Nechá sa pôsobiť 2-5minút, následne sa neutralizuje zásaditým roztokom. Pred samotným zákrokom je vhodná predpríprava 10-15% sérom s obsahom kys. Glykolovej.

CHEMICKÝ PEELING OVOCNÝMI KYSELINAMI (AHA)

Ošetrenie využíva chemické vlastnosti ovocných AHA kyselín (kyselina glykolová) na olupovanie najvrchnejších častí pokožky. Začína sa s aplikáciou nízkych koncentrácií ovocných kyselín, ktoré sa pomaly v ďalších ošetreniach zvyšujú. Odporúča sa 4-6 sedení, najčastejšie v 2-týždňnových intervaloch. Pokožka je po ošetrení hladšia a kvalitnejšia, zrýchli sa jej obnova, zlepší sa kvalita elastických vlákien, hydratácia kože, zníži sa produkcia mazu a upraví sa rohovatenie pokožky.

Účinky
 • zmenšenie pórov, prejasnenie, zlepšenie hydratácie a pružnosti.
 • vyhladeniu jemných vrások, zmierneniu pigmentácií a farebnému zjednoteniu pleti
 • redukcia akné a produkcie mazu, stiahnutie pórov
Priebeh zákroku

Kyselina glykolová je prírodná látka získaná z cukrovej trstiny, používa sa v rôznych koncentráciách. Pri ošetrení chemickým peelingom lekár nanesie zmes na tvár. Nechá sa pôsobiť 2-5 minút, následne sa neutralizuje zásaditým roztokom. Pred samotným zákrokom je vhodná predpríprava 10-15% sérom s obsahom kys. Glykolovej. 

Informácie o zákroku a jeho účinky

Zákrok je neinvazívny. Ošetrenia sa absolvujú v 14 denných intervaloch, jedna kúra pozostáva z 1 až 4 aplikácií. Postupne v priebehu nasledujúcich dní nastáva olupovanie pokožky, ktoré býva najintenzívnejšie na 3. deň, podľa intenzity ošetrenia. Hlavné oblasti využitia: fotoageing, pigmentové škvrny, vrásky, akné, strie

CHEMICKÝ PEELING RETINOLOM

Moderný povrchový peeling využíva chemické vlastnosti 3 % retinolu (prekurzoru kyseliny retinovej = vitamínu A). Retinolový peeling vďaka svojmu patentovanému zloženiu vyhladzuje jemné linky a vrásky, pomáha zmierniť prejavy akné a jeho následky (napr. jazvy po akné) a tiež spevňuje pokožku. Súčasne odstraňuje pigmentové škvrny a zjednocuje farebný odtieň pleti. Napomáha tiež tvorbe kolagénu v pleti a pôsobí priamo na kyselinu hyalurónovú, čím pleť hydratuje a dodáva jej objem. Oproti chemickému peelingu AHA kyselinami je retinolový peeling, bez nutnosti predprípravy. Pridanou hodnotou tohto zákroku je aj mierny liftingový efekt vzhľadom na Aminofil, derivát aminokyseliny, ktorá pôsobí na spevnenie pokožky.

Účinky
 • vyčistenie pokožky, zmenšenie pórov, prejasnenie, zlepšenie hydratácie a pružnosti
 • vyhladenie jemných vrások, zmiernenie pigmentácií a farebné zjednotenie pleti
 • redukcia akné a produkcie mazu
Priebeh zákroku

Pri normálnej pokožke necháme peeling pôsobiť 8 hod., pri citlivej pokožke len 3 hodiny – to znamená, že ošetrenie ukončíme doma po 3 alebo 8 hodinách po aplikácii, zmytím vodou a na pleť nanesieme hydratačný premasťujúci krém. Následne je potrebné vyhýbať sa slnečnému žiareniu a na pokožku preventívne používame prípravky s vysokým UV faktorom. Odporúčajú sa 2-4 ošetrenia v závislosti od stavu pokožky, ktoré sa absolvujú v 6-8 týždňových intervaloch.

Informácie o zákroku

Niekoľko dní po aplikácii retinolového peelingu býva pokožka vysušená, počas tohto prirodzeného procesu sa začne vrchná vrstva kože postupne olupovať. Viditeľný peeling a olupovanie sa začnú objavovať od 2.-3. dňa po ošetrení a trvajú 3-7 dní.

BIOREPEEL PEELING A MEZOTERAPIA S DERMAPENOM

Vysoko efektívne hĺbkové ošetrenie pleti. Unikátne kombinované ošetrenie mezoterapie dermapenom a dvojfázového chemického peelingu BioRePeelCl3. Vďaka tejto kombinácii dochádza k ľahšiemu a intenzívnejšiemu preniknutiu zázračného BioRePeeluCL3. K bunkovej stimulácii vďaka tomu dochádza hneď 2-mi spôsobmi  a to ako mechanicky vďaka dermapenu, tak aj chemicky.
Priebeh ošetrenia: do odlíčenej a neutralizovanej pokožky  sa zapracuje účinná látku BioRePeelCL3. Pocítite mierne štipotanie alebo mravčenie. Následne vykonávame neutralizáciu ošetrovanej lokality. Procedúra pokračuje microneedlingom (penetrácia iba 0,5mm) 

Čo je microneedling (mezoterapia dermapénom)?

Mezoterapia je ošetrenie, ktoré preniká až do strednej vrstvy kože. Predstavuje veľmi efektívnu a účinnú metódu, ako udržať pleť hydratovanú, sviežu a zdravo vyzerajúcu. Zmierňuje prejavy akné, spevní pokožku v miestach, kde začína zvädnúť, rozpúšťa tuky (podbradok a ďalšie telesné partie), zlepšuje elasticitu a vypnutie pleti. To všetko vďaka roztokom a koktailom, zloženým z rôznych účinných látok, prevažne však z kyseliny hyalurónovej, vitamínov a minerálov telu vlastných a prospešných. Mezoterapia celkovo ozdravuje a zlepšuje kvalitu pleti, predlžuje účinky ďalších omladzujúcich metód. Microneedling vykonávame tzv.dermapenom, elektrickým perom s nástavcom s mikroihličkami, ktoré bezpečne penetrujú pokožku do požadovanej hĺbky.

Napíšte nám

Máte záujem o túto procedúru?

  Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK PP s.r.o., so sídlom Športová 1397/1, 058 01 Poprad, Slovenská republika, IČO: 51750970, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.

  Pridaj komentár