Estetická dermatológia

INJEKČNÁ LIPOLÝZA

Injekčná lipolýza je miniinvazívna redukcia tukového tkaniva. Používa sa na zmenšenie jednotlivých oblastí ako sú brucho, vnútorné stehná, paže, chrbát.

Ošetrenie trvá:
v závislosti od miesta a množstva
Do spoločnosti môžete ísť:
ihneď
Práceschopnosť:
0 dní
Šport:
1 - 2 týždne
Výsledok sa dostaví:
do 4 týždňov
Efekt trvá:
trvalý
Účinky a oblasti zákroku
  • vnútorné i vonkajšie stehná
  • zadok
  • paže
  • brucho
Priebeh a informácie o zákroku

Aplikovaný roztok Phosphocol obsahuje 2 zložky – Sodium Deoxycholate a Fosfatidylcholin. Tento inovatívny kombinovaný roztok degraduje membrány tukových buniek, čo vedie ku skvapalneniu tukového tkaniva, ten sa postupne v priebehu 4 týždňov resorbuje a vylúči obehovou a vyučovacou sústavou. Týmto spôsobom dochádza k lokalizovanému úbytku tukového tkaniva, čo sa deje rovnomerne. Pred ošetrením sa daná oblasť znecitliví lokálnym anestetikum. Ošetrenie je podľa hrúbky tukovej hmoty potrebné opakovať, pričom konečný počet ampúl na 1 ošetrenie sa určí podľa rozsahu oblasti. Nie je určené na celkovú redukciu hmotnosti. Keďže sa dospelému jedincovi už ďalšie tukové bunky nevytvárajú, efekt je trvalý až po výraznejšiu zmenu hmotnosti, kedy sa tuk ukladá už len v neošetrených tukových bunkách. 

Nie je určená pre tehotné a dojčiace ženy, pre ľudí, ktorí trpia poruchami krvnej zrážanlivosti alebo užívajú lieky na riedenie krvi vrátane Acylpyrinu, ďalej pri akútnej herpetickej či inej infekcii, autoimunitných ochoreniach, ľudí, ktorí majú závažné ochorenia obličiek a pečene, dekompenzovaný diabetes, tých, ktorí majú sklon k tvorbe keloidných jaziev, pacientov užívajú imunosupresíva a ľudí s kožnými ochoreniami v mieste aplikácie.

Po zákroku môže dôjsť k tvorbe modriniek, opuchu a bolestivosti. Toto sú prechodné javy, na podporu hojenia odporúčame ošetrené miesto chladiť, ošetrovať Heparoidom alebo Lioton gélom, zvýšiť príjem tekutín a nosiť sťahovacie prádlo. Vhodné je užívať aj Aescin tbl 3×2 denne, resp. Wobenzym alebo homeopatikum s Arnikou. Na rýchlejšie vstrebanie tuku odporúčame  absolvovať lymfodrenáž alebo manuálnu masáž. 

Výsledok injekčnej lipolýzy:

Efekt injekčnej lipolýzy je viditeľný asi za 4 týždne. Tuk sa v tele postupne a rovnomerne rozpúšťa a má vplyv aj na kolagén, pomocou ktorého sa dosahuje aj sťahovanie kože. Ideálne je podstúpiť 2–4 ošetrení s odstupom 6 týždňov ale výsledky je vidieť už aj po prvom ošetrení. Odbúraný tuk a na ošetrovaných miestach znovu neukladá.
Napíšte nám

Máte záujem o túto procedúru?

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: INTERKLINIK PP s.r.o., so sídlom Športová 1397/1, 058 01 Poprad, Slovenská republika, IČO: 51750970, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch kliník v sieti InterKlinik. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým klinikám v sieti InterKlinik. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.